Jäsenhuone|Työhuone

Poikien 00-ja 01- ikäluokkien jatko...

12.10.2010

00-ikäluokka:

00-akatemian ja 00- mustan ulkopuolelle jääneet pojat tulevat pelaamaan 00-Skorpionit- (keltaisessa ) joukkueessa nappulavalmennuspäällikkö  Källin (Kjell Friberg ) johdolla. 00-Pantterit jatkaa toisena haastejoukkueena 00-ikäluokassa.

00-mustaan joukkueeseen on valittu seuraavat pelaajat:

  1. Atte Entola
  2. Eetu Timonen
  3. Justus Fleming
  4. Aleksi Poikolainen
  5. Tuomas Poikolainen
  6. Johannes Vaattovaara
  7. Iiro Korhonen
  8. Baran Seker
  9. Jaakko Pohjanmaa
  10. Olli Törmänen
  11. Korbinian Stocker
  12. Mikko Tervakangas
  13. Santeri Suurnäkki
  14. Joonas Lehtola
  15. Jaakko Martikka
  16. Otso Lappalainen
  17. Juuso Ojajärvi

00-musta joukkue harjoittelee keskiviikkoisin Esport-Arenalla 19-20 ja sunnuntaisin A-Link Arenalla klo 13-14.

Keltainen joukkue harjoittelee keskiviikkoisin Esport Arenalla klo 19-20 ja sunnuntaisin A-Link Arenalla klo 13-14.

Mustan ja keltaisen joukkueen perustamiskokoukset pidetään A-Link Arenalla sunnuntaina 24.10. 2010 klo 13-14.

 

01-ikäluokka:

01-akatemian ja 01-mustan sekä 01- Leopardien ulkopuolelle jääneet pojat tulevat pelaamaan 01-Tigers (sininen) -joukkueessa toistaiseksi nappulavalmennuspäällikkö  Källin (Kjell Friberg ) johdolla.

Honka Viherlaakso 01 -joukkue harjoittelee keskiviikkoisin Esport-Arenalla 19-20 ja sunnuntaisin A-Link Arenalla klo 13-14. (Honka Viherlaakso pelaa -00 sarjaa, ja kaipaa muutamaa pelaajaa).

01-mustaan joukkueeseen on valittu seuraavat pelaajat:

  1. Edon Arifi
  2. Jaakko Hyvärinen
  3. Henri Pärssinen
  4. Rasmus Viitanen
  5. Matias Soini
  6. Axel Kukkurainen
  7. Aaro Joutsimo
  8. Matias Viitanen
  9. Matias Kruse
  10. Henri Maula
  11. Janne-Pekka Ohtola
  12. Joni Kaivola
  13. Lassi Sormunen
  14. Elias Musse
  15. Tatu Teppola
  16. Luka Lemmetyinen
  17. Lauri Mäentaus
  18. Emil Lindquist
  19. Juho Haaramäki
  20. Tommi Wuorenjuuri

01-musta joukkue harjoittelee keskiviikkoisin Esport-Arenalla 18-19 ja sunnuntaisin A-Link Arenalla klo 14-15.

Leopardit(keltainen) harjoittelee torstaisin Laaksolahdessa klo 17-18 ja sunnuntaisin A-Link Arenalla klo 14-15.

Tigers (sininen) harjoittelee torstaisin Laaksolahdessa klo 17-18 ja sunnuntaisin A-Link Arenalla klo 14-15.

 

01-mustan , Leopardien ja Tigersin perustamiskokoukset pidetään sunnuntaina 24.10. klo 14-15 A-Link Arenalla.